Přeskočit na hlavní obsah

Historie HANÁK

1926

Josef Hanák

Josef Hanák zakládá živnost na výrobu zakázkového nábytku. Od počátku neustupuje z kvality zpracování a dostává se tak do povědomí velkých osobností jeho doby. Vyrábí nábytek například do vily Tomáše Bati ve Zlíně  a vytváří tak základy pro budoucí tradici rodinné firmy.

1990

Obnovení tradice značky HANÁK – založení firmy SH Kroměříž

Syn Josefa Hanáka, Ing. Stanislav Hanák s manželkou Marií a jejich dětmi zakládají firmu SH Kroměříž. V dílně o velikosti 500 m2 se z počátku vyrábí zejména předsíňové stěny, stoly a komody z masivní borovice.

1991

Nakupujeme první CNC stroje a navyšujeme výrobu o prvních 100 %

V tomto roce přistavujeme novou halu, pro kterou nakupujeme technologie na lakování ve vysokém lesku, první CNC frézovací a vrtací stroj a první CNC velkokapacitní nářezovou pilu. Vyvíjíme a vyrábíme první model kuchyně FLORIDA a koupelnový program LUNA v povrchovém dokončení lak vysoký lesk.

1994—1995

Stěhování firmy SH Kroměříž do Popůvek

Jedním z hlavních milníků historie naší firmy je její přemístění do Popůvek u Kojetína do prostor o ploše 10.000 m2 s další možností rozšiřování výroby díky výborné lokalitě. Zavádíme technologii softforming a na trh uvádíme model MELODIE a REMO. Z lakovaných kuchyní představujeme nové modely jako je FONTÁNA, koupelny MARIETA a HENRIETA.

1994—1995

Ve větším rozsahu spouštíme vysoce náročnou technologii lakování PUR vysoký lesk přímým nástřikem

Na veletrhu MOBITEX v Brně jako první v České republice představujeme technologii lakování ve vysokém lesku a uvádíme na trh dnes již ikonický model kuchyně s kulatými plnými i ručně vykládanými vitrážovými dvířky, kuchyni VERONA. Jako další z oblíbených modelů prezentujeme model VIENA, MODENA.

1995

Další úspěch na MOBISU

Na veletrhu MOBIS jsme představili celou řadu nových modelů kuchyní, například modely PALOMA (na fotografii) SIMONA, LAGUNA, LAURA a LINDA, které sklidily u zákazníků i u odborné veřejnosti velký úspěch a ohlas.

1995—1996

Tvarové obalování profilů

Jako první u nás zavádíme technologii tvarového obalování profilů. Mimo jiné rozšiřujeme nabídku o nové modely BAVORIA (na fotografii) KLASIC, COMFORT, SONÁTA, SILVIA a CAPRI.

1996—1998

Nová generace kuchyní

Prezentujeme modely s unikátními novými konstrukcemi a vylepšeným designem kuchyní a obývacích pokojů, například úspěšnou řadu DYNAMIC (na fotografii), modely kuchyní PATRICIE, AFRODITA nebo dodnes oblíbený model PROGRES.

1999—2000

Stavíme novou halu

Navyšujeme výrobní plochu o dalších 8 000 m2. Zároveň rozšiřujeme nabídku kuchyní o modely KLÁRA, MARINA, SONIA, SANDRA a ikonický zdobný model STELA.

2000

HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Významným milníkem pro rodinu se stává rok 2000, kdy se firma mění na akciovou společnost, rozšiřuje prodejní síť v České republice a postupně expanduje na další zahraniční trhy.

2000

Ikonická kuchyně GALAXIE

Na přelomu tisíciletí také přicházíme s dnes už ikonickou kuchyní GALAXIE (na fotografii). Tímto nevídaným tvarem moderní lakované kuchyně doslova šokujeme jak odbornou veřejnost, tak především zákazníky, kteří jej obdivují na veletrhu MOBITEX. Z dalších se sluší připomenout koupelnový nábytek řady CARMEN, NOBLESE a FANTAZIE. Z kuchyní pak HARMONIE, ROMANCE, ADRIA a SABINA.

2002

Spouštíme průběžný lakovací automat s velkokapacitní sušárnou

Výrobní haly jsme rozšířili o dalších 6 000 m2. Zdokonalujeme technologii lakování a pořizujeme průběžný lakovací automat, na docílení dokonalých povrchů pro dýhovaný a masivní nábytek.

2003

Další rozšíření výrobního závodu

Náš výrobní závod se rozrůstá o další halu, ve které spouštíme plně automatizovanou robotickou a montážní linku. Už v tomto čase jsme jedním z předních evropských výrobců s nejmoderněji vybavenou parametricky řízenou výrobou nábytku.

2004

Otevíráme vlastní Design centrum

V Popůvkách slavnostně otevíráme Design centrum s dosud největší výstavní plochou a profesionálním školícím zázemím o rozloze 2 000 m². Začínáme s výrobou dalšího nábytku pro obývací pokoje, ložnice a šatny. Představujeme modely  ELEGANT, COMPACT a GALIA.

2005—2006

Navyšujeme výrobní prostory na 35.000 m2

Stáváme se toho času největším a nejmodernějším závodem na výrobu nábytku v České republice a dále expandujeme do zahraničí. Představujeme modelovou řadu PREMIUM.

2007

Moderní dvouhlavá robotická lakovací linka

V tomto roce děláme zásadní investici a nakupujeme lakovacího dvouhlavého robota (prvního v ČR) s plně automatickou velkokapacitní sušárnou. Protože myslíme na životní prostředí, pořizujeme zároveň vysokokapacitní reaktor na spalování škodlivin VOC. Představujeme modely IMPERIAL a OMEGA.

2008

Plně automatická linka BÜRKLE s UV vytvrzením laků

Pro zvýšení kvality lakování jsme investovali do nákupu dvou nových lakovacích linek. Jedné k lakování ploch a druhé k lakování hran. To nám umožnilo vylepšit základové laky v 5 vrstvách do zcela nadstandardní kvality. Představujeme modelovou řadu MONA, LORETA, MILÁNO, ORNELA, NELA, VEGA a dodnes velmi oblíbený model HALINA.

2009

QUATRO 150

Zavádíme sériovou výrobu nábytku s výškovým a šířkovým rastrem 150 mm, který nabízí nekonečnou variabilitu pro vybavení interiéru a přináší maximální pohodlí při práci svým uživatelům. Mezi ikony se zařazuje model řady COMFORT.

2009

Největší showroom HANÁK FORUM PRAHA

Otevíráme největší obchodní dům HANÁK FORUM v Praze Čestlicích s prodejní plochou 6 000 m². Zákazníkům tak nabízíme nejrozsáhlejší výstavku luxusního nábytku na celých 3 patrech domu.

2012

Životní jubileum ing. Stanislav Hanáka st.

Stanislav Hanák starší oslavuje významné životní jubileum. I v 70 letech se nadále aktivně a v plné síle věnuje své práci.

2014

Spouštíme výrobu unikátních interiérových dveří HANÁK

Výrobní sortiment rozšiřujeme o luxusní interiérové dveře. Stáváme se jediným výrobcem u nás s tak širokou a ojedinělou nabídkou nábytku včetně interiérových dveří vlastní výroby. Do výrobního portfolia zařazujeme nové modely NICE, PORTO, MADAME, FORM, ROYAL, AVIGNON, PRIME, COUNTRY a STYLE.

2014

Představujeme novou kolekci šatních skříní

V tomto roce uvádíme zatím nejširší a nejatraktivnější kolekci šatních skříní, kterou předčíme nejen díky originálnímu designu, ale především díky skvělé nadstandardní kvalitě, většinovou nabídku českého trhu.

2015

Revoluční technologie olepování – SLIM-LINE

Jako první u nás pořizujeme revoluční SLIM–LINE technologii. Olepování lepidly PUR-TERMOSET touto technologií ve všech parametrech předčí dosud používané olepování PUR–TERMOSET a pochopitelně i nejběžnější používanou technologii olepení pomocí EVA lepidla.

2016

Nová technologie – NANO laky

Jako první u nás jsme zavedli sériovou výrobu dýhovaného a masivního nábytku, včetně interiérových dveří, dokončeného technologií akryl-polyuretanového NANO LAKU v 5% lesku – hluboký mat.

2017

Další rozšíření nabídky výrobků

Jsme úspěšní v tom, co děláme. Chceme být ale vždy o krok napřed, proto v tomto roce představujeme novou kolekci koupelen, ložnic, stolů a zcela nově také exkluzivní kolekce sedacích souprav HANÁK a židlí HANÁK.

2017

Zavádíme kompletní HANÁK INTERIOR CONCEPT

HANÁK INTERIOR CONCEPT představuje nejširší nabídku nábytku a interiérových dveří na našem trhu, tím se stává zcela bezkonkurenčním. Vše na míru a dokonale sladěné v designu i kvalitě. Jeden domov. Jedna značka.

2017

Do firmy nastupuje 4. generace

V tomto roce naplno nastupuje do společnosti již 4. generace Ing. Veronika Hanáková a navazuje tak na rodinnou historii a tradici. Postupně získává zkušenosti a dovednosti potřebné k vedení společnosti a prochází jednotlivými odděleními.

2018

Úspěch na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH

Navrhli jsme naši doposud největší expozici s prezentací pěti světových značek: HANÁK, KPP, Elements, Miele a Brokis. Expozice byla oceněna odbornou porotou veletrhu a už potřetí v řadě jsme získali titul „Nejpůsobivější expozice“. Při této příležitosti jsme představili i nové metalické laky.

2019

NOVÁ LAKOVNA s unikátní klimatizovanou plně automatickou linkou s UV vytvrzením laků

Linku jsme spustili do plného provozu v srpnu 2019. Tato na míru vyrobená linka dokáže produkovat výrobky v nejvyšší kvalitě pomocí speciálních laků s nano částicemi vytvrzenými UV zářením.

2020

30 LET PRÉMIOVÉ KVALITY

Společnost slaví 30 let od znovuobnovení rodinné tradice. Zkušenosti jsou předávány dnes již  4.generaci Hanáků. Hlavní myšlenka však zůstává stále stejná: „Jsme přesvědčení, že kvalita je budoucností naší firmy.“

Ing. Stanislav Hanák

2021

Nová kolekce ložnic

Precizní zpracování, kvalitní materiály a dokonalý design. To vše spojuje novou kolekci ložnic HANÁK, která nabízí širokou škálu možností provedení, barev a kombinací. Vše je podrobeno nejpřísnějším normám se zaměřením na zdravotní nezávadnost a komfort kvalitního spánku.

2022

Nová kolekce jídelních a konferenčních stolů

Jídelní a konferenční stoly HANÁK z nové kolekce jsou dokonalé solitéry, které mají své místo v každém interiéru. Jejich totožný design a materiálové provedení dává možnost doladit každé bydlení k dokonalosti. Materiály pro výrobu stolů podléhají jako veškerý náš nábytek nejpřísnějším normám.

2022-2023

Největší investice do automatizace a robotizace lakoven a nejmodernějších technologií pro výrobu interiérových dveří

Rozšíření výrobního závodu o 4 000 m2. Největší investice do automatizace a robotizace lakoven a nejmodernějších technologií pro výrobu interiérových dveří. Navyšujeme tím opět naše již tak vysoké kapacity.

2023

33 let od znovuobnovení rodinné tradice a společné focení zaměstnanců

Při příležitosti 33. výročí proběhlo v nové lakovně č. III společné focení všech zaměstnanců. Někteří z nich jsou s firmou spjati od samého začátku a nyní zde pracují i jejich děti a partneři. 

 

2024

Zavedení nové konstrukční řady HANÁK ERGONOMY 25

Zavedení inovativního konstrukčního řešení HANÁK ERGONOMY 25, propisujícího se do všech modelů kuchyní a veškerého nábytku HANÁK, poskytuje nejen více úložného prostoru, ale zásadně mění způsob, jakým vnímáme pohodlí a ergonomii. Nové řešení přináší také řadu dalších benefitů pro vaši maximální spokojenost a komfort.